Gyurcsány Ferenc, kéremszépen, nem bozótharcos.
Tisztázzuk, mi is az a bozótharcos.
A bozótharcos az a bushwacker.
A bushwacker eredetileg az amerikai polgárháborúban bukkant fel, a vidéki területeken. Itt a vidéki területeket úgy kell érteni, hogy a térképen a vonalon innen estek, de amúgy települést nem nagyon tartottak rajta nyilván, viszont az észak-dél ideológiai ill. támogatási szembenállása nagyon is markánsan kiütközött.
Nem tartoztak egyetlen hadsereg, vagy a központi kormány bármelyik szervezete alá sem. Gerilla hadviselést folytattak, főként elszigetelt családokon ütöttek rajta, farmokat gyújtottak fel, és minden egyes akció után jött a bosszúállás, lévén gyakorlatilag szomszédok lőtték, fosztották, erőszakolták és gyújtották fel egymást.
Mivel egyenruhát nem viseltek, a kormányok reakciója vegyes volt, ugyanis nem tudták eldönteni, hogy támogassák-e őket, vagy szimplán ítéljék el, mint köztörvényeseket.
Ennyit az ismeretterjesztésről. Ha valamelyik jellegzetesség mégis visszaköszönne a jelenkori magyar politikából, az csakis a véletlen műve lehet.
A Fidesznek nincs programja, nincs programja a Fidesznek, hejj!
Igaz. Olyan program, amit Feri hiányol, számokkal, tervekkel, hiánycélokkal, egyebekkel, nincs a Fidesznek. Halkan jegyzem meg, hogy az MSZP-nek is gyakorlatilag tök fölöslegesen, egyetlen sorban össze lehetne foglalni: legyen kicsi a hiány, fizessenek sokat.. Én hiányolom azt a gyakorlatot, hogy a mindenkori ellenzék árnyékkormányt tart fent, előre írt, részletes programmal, reakciókkal, alternatívákkal az aktuális eseményekre, és a többi. Megint csak halkan jegyzem meg, hogy nehéz úgy részletes, hihető számokkal megtámogatott programot készíteni, hogy a pénzügyminisztérium és a kormány titkolja és kozmetikázza az államháztartás adatait, mint 2006-ban.
A Fidesz nem demokrata, nem demokrata a Fidesz, jujj!
A Fidesz ugyanannyira demokrata, mint az MSZP, vagy az SZDSZ. A Fidesz nem fasiszta, nem náci, nem kommunista, nem diktatórikus. A Fidesz az kérem populista. Azért (is) nincs egzakt programja. Az az elve, hogy sok és sokféle hívószót egymásra pakol. Nem az elvek érdeklik, hanem a szavazatok, mindegy, hogy kitől, mindegy, hogy mire, úgyis azt csinálnak majd, amit akarnak: osztanak majd a saját biztos szavazóiknak, és próbálnak újakat szerezni. Pont, mint az MSZP 2006-ban.
Az SZDSZ hazudik, hazudik az SZDSZ, hopp!
Az SZDSZ, Kóka, Horn, mindenki hazudik náluk. Vagy Gyurcsány hazudik. Vagy mindkettő. Tudod, oldalt kell választanod, olyan nincs, hogy egyik se tetszik. Tessék elhatárolódni.
Gyurcsány Ferenc titkolózik, titkolózik Gyurcsány Ferenc, ejj!
Ferenc nem mond semmiről semmit. Folyamatban lévő ügyről. Vagy inkább halottról vagy jót, vagy semmit? Lásd kisebbségi kormány.
A magyarok nem akarnak reformot, nem akarnak reformot a magyarok, bumm!
Ez így, ebben a formában nem igaz. Én pl. magyar vagyok, és lenne szükségem reformra. Szükségem lenne egykulcsos adóra, szélesebb adó és járulékalapra, jövedelemadóból levonható vagyonadóra, co-paymentre, választási, pártfinanszírozási reformra, ilyenekre. Ezekből gyakorlatilag semmi sem valósult meg, az a pár intézkedés, amit meghoztak ,szintén rosszra sikeredett. A magyarok nagy többségének viszont tényleg nem reformra van szükségük, hanem először is arra, hogy a rendszerváltás tényleg végbemenjen. Na, nem a politikában, hanem a mindennapokban, a fejekben. Addig csak segélyre, kivételekre van szükségük.
Alzheimer egy svájci orvos, svájci orvos az Alzheimer, ööö!
"Amikor minden második-harmadik választó azért választ meg valakit, mert kifejezetten változás elleni politikát ígér, majd másnap azt mondják, bocsánat, mégis jönnek a reformok, na, az fog társadalmi feszültségeket hozni magával."
"18 milliárd forint már a magyar GDP-nek majdnem a 0,1 százaléka. Az nagyon sok pénz!"
Összességében Gyurcsány Ferenc egy okos ember, aki igyekszik úgy eladni magát, mint a közért felelősen, puszta jó szándékból munkálkodó embert. Nekem nem ez jött le az interjúból. Szerintem Gyurcsány Ferenc is populista, de a rosszabbik fajtából: abból, amelyik a tényeket szabja a saját igényeire, és reméli, hogy senki sem veszi észre.