El van döntve, október 28-ig fel kell újítani a számítástechnikát odahaza. A folyamatos mesterséges avultatásnak köszönhetően már így is legalább egy évvel le vagyok maradva, de most nincs mese, kell az a nyüves dx10 (meg Vista... brrrr...).
Az eddig megjelent művek közül, amiknek erre lenne szüksége, már így is jó pár heveny nyálcsorgatásra késztetett, de ami most jön, az muszáj. Fallout 3. És a dátum hivatalos. Bár a Gamebyro engine futtatásához állítólag elég lenne a jelenlegi kártya, sose lehessen tudni, nagyon nem szeretnék ott ülni, és egy kellemetlen párbeszédablakkal társalogni, miszerint ehhez én kevés vagyok, játék helyett mennyek inkább boltba, aztán jöjjek megint.
Teszi velem pedig mindezt a játék azzal, hogy bár az első és második részei immár 10 évesek, a hangulatuk egyszerűen magával ragadó, nem kis részben a videóknak köszönhetően: a fejlesztőknek, dizájnereknek és marketingeseknek sikerült olyan promóciókat kreálniuk, amik egy tökéletes középső ujjat mutatnak a jelenkor társadalmának és képmutatásának, és egészen egyedi módon ötvözniük a '60-as évek gőgjét, pazarlását, paranoiáját és ignoranciáját, technológiájuk anakronisztikus kinézetét és a még ma is sci-finek tűnő megoldásokat. Kicsit olyan, mint a jövő, ahogy az '50-es években elképzelték.
A letűnt világ öngerjesztő versenyfutássá vált, amikor a háború céljai és eszközei ugyanazok lettek: az energiahordozók. Az alternatív történelem szerint Kína megszállta Alaszkát, az USA lerohanta Kanadát, Európában pedig mindenki egymás ellen fordult. Majd lehullottak a bombák. A túlélők két csoportból kerültek ki: a gazdagok, a kiváltságosok és a szerencsések direkt a mindent elpusztító atomháború túlélésére tervezett óriási, föld alatti óvóhelyeken vészelték át, míg mindenki más a felszínen tengeti életét a kihalt, és hol gyengén, hol erősen rádioaktív sivatagban mutánsként vagy haramiaként.
Kis hangulatkeltés.
Első rész bevezető:
Második rész:
Harmadik rész:
Ráadás: